Vyberte výchozí měnu: CZK EUR GBP USD RUB PLN

Jak vybrat nejvhodnější fén, pro naše vlasy.

Dnes máme ve všem obrovskou možnost volby. Nic není jen funkční nebo jen stylové, vždy můžete mít obojí a ještě něco navrch. Ne vždy je to ale výhoda. 

Naopak, vybírání toho nejvíce vhodného je často časově náročné a v závěru ne pokaždé úspěšné. Co se týče fénů, zúžila jsem možnost volby a navrhla různé druhy. Konečný výběr je na každém. První, čím byste se při koupi nového fénu měly řídit, je jeho použití. Samozřejmě, že by měl vysušit vaše vlasy, ale měl by je i ochránit před poškozením horkým vzduchem. Nebo toužíte hlavně po tom, aby byly suché co nejrychleji? Chcete pomocí fénu vlasy tvarovat? Nabízí se spousta otázek a já se budu snažit Vám je zodpovědět.

Většina fénů má dvě nastavitelné rychlosti a stejný počet nastavitelných teplot, i když existují i fény se třemi a čtyřmi možnými teplotami a rychlostmi. Novinka, kterou fény dob minulých neoplývají je systém Power protect pro šetrné vysoušení vlasů při 57 stupních Celsia.

Pokud je vaší prioritou rychlost a hladkost, zvolte fén s iontovou technologií. Jak funguje? Záporné ionty způsobují, že se velké kapky vody na vlasech rozpadají na menší. Když jsou kapky menší, vstřebává se víc vody a vlasy se rychleji usuší. Přitom je také dodáváno více vody vlasovým váčkům, což má ochranný a vyhlazovací účinek. Od hladkého povrchu se odráží více světla, takže vlasy pak vypadají lesklejší. Tato technologie také pomáhá redukovat kudrnacení a statický náboj ve vlasech. Můžete také zvolit fén s technologií Jet turbo boost pro extra rychlé vysoušení.
Jestli chcete vlasy při foukání také tvarovat, pořiďte si fén s hubicí pro vysoušení a tvarování vlasů. Pomáhá směrovat vzduch při formování účesu kartáčem. Profesionální kadeřnice používají zásadně tento typ fénů. Hodit se vám bude fixace účesu chladným vzduchem, stejně jako ondulační tryska pro formování a styling účesu. Cestovatelky a cestovatelé jistě ocení cestovní fén na vlasy. Je menší než fén pro domácí použití, má sklopnou rukojeť, takže vám ušetří místo ve vašem zavazadle a často se prodává i s cestovním pouzdrem, do kterého ho bezpečně uložíte. Vybírejte podle váhy a velikosti, ideální je co nejmenší. Pokud cestujete do zahraničí, kupte si fén s duálním napětím nebo adaptér. Délka síťové šňůry je obvykle 1,8 metrů, což by vám pro úpravu vlasů v koupelně mělo stačit.

A další drobnosti, které vám zpříjemní práci: centrální vypínač pro snadné používání praváků i leváků, závěsné oko pro snadné uložení, pojistka proti přehřátí, ochrana proti zanesení filtru nebo ochrana proti nasátí vlasů, to v případě, že si na svých vlasech zakládáte. Nezapomeňte také, že si můžete vybrat barvu, tvar a velikost přesně podle vašich představ. Cena fénů začíná na dvou, třech stovkách a dokáže se vyšplhat až na 2 000 Kč, většina jich ale stojí kolem 500 Kč. 

Sdílení článku:
Autor: Helkon | Počet přečtení: 9680x


Kontaktní informace

Milan Hofrichtr - HELKON
Dlouhá třída 903/24a
736 01 Havířov - Město
IČ: 12135488
DIČ: 6703300516

Kamenný obchod: helkon@helkon.cz
E-shop: d.hofrichtr@helkon.cz

Tel.: (+420) 603 426 394
Kamenný obchod: (+420) 596 435 272
E-shop: (+420) 603 264 509
Servis: (+420) 603 426 394

Pondělí - Pátek: 9:00 - 18:00
Sobota: 9:00 - 12:00
Neděle: zavřeno

GPS: 49°46'36.9"N 18°26'38.7"E

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • hotově na pobočce
  • platební kartou na pobočce
  • převodem